Vytisknout

Vážení novináři a zástupci médií,

 

první stupeň základních škol by se podle oznámení vlády měl pro žáky otevřít od 25. května. Město se nyní připravuje na znovuotevření mateřských a základních škol, které musí být v souladu s oficiálními pokyny ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ty mají být na město doručeny v následujících dnech.

 

„Žáci prvního stupně by se měli do škol vrátit 25. května. Výuka by měla probíhat dopoledne ve skupině maximálně po patnácti osobách. Jestli budeme držet tento počet nebo bude ve třídách spíše méně dětí, to jsme zatím nerozhodli. Stále čekáme na oficiální vyjádření ministerstva školství. Zatím řešíme, jakým způsobem zajistíme dětem a pedagogům na školách desinfekční pomůcky. Zajištění způsobu vzdělávání bychom nejen rodičům rádi představili co nejdříve, zatím jsme ale skutečně na začátku,“ řekl náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

 

Město nyní také zvažuje možnosti otevření mateřských škol. „Již teď víme, že budeme chtít otevírat školky postupně, od kdy a které, to jsme zatím nestanovili. V tomto týdnu budu ve věci jednat i s řediteli a ředitelkami. Každopádně jsme připraveni o otevření školek informovat veřejnost s dostatečným časovým předstihem,“ doplnil Hanousek. Řeší se také chod školních jídelen, aby v nich bylo možné realizovat potřebné opatření snižující rizika nákazy, provoz plánuje město konzultovat s hygieniky.

 

Tiskovou zprávu naleznete také v příloze tohoto mailu.

 

Přeji hezký den

Bc. Kateřina Šmídová
tisková mluvčí
kancelář primátora