Vážení novináři a zástupci médií,

 

město Hradec Králové zřídí od zítřka dočasné telefonní poradenské linky. Na třech telefonních číslech se mohou lidé, kteří se vzhledem k zavedené karanténě v republice dostali do krizové situace, dotazovat pracovníků odboru sociálních věcí hradeckého magistrátu. Ti jsou připraveni jim pomoci nebo pomoc zprostředkovat, například s nákupem či vyzvedáváním léků z lékárny. Telefonní čísla budou v provozu ve všední dny od 8 do 16 hodin. Město zároveň koordinuje nabídky dobrovolnické pomoci.

 

„Chceme odlehčit centrálním tísňovým linkám, které slouží především v situaci ohrožení života nebo při akutním zdravotním problému. Zaměstnanci magistrátu na těchto telefonních číslech budou schopni poradit, na koho se v dané situaci obracet, a to vše se znalostí místního prostředí,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

 

Tel. čísla na magistrátní linky pomoci (po-pá 8:00-16:00 hodin): 607 042 086, 607 041 577, 607 042 219

 

Na město se v posledních dnech také obracejí různé spolky či firmy s nabídkou pomoci. „O víkendu nás oslovili hradečtí skauti, které chceme propojit s největšími poskytovateli terénních sociálních služeb. Předpokládáme, že právě o tento druh služeb bude v těchto dnech větší zájem. Zároveň jsme připraveni tyto dobrovolníky vybavit potřebnými ochrannými prostředky,“ dodává primátor.

 

Další dobrovolnickou aktivitou je šití ochranných roušek. „Město se snaží dobrovolníkům zajistit potřebný materiál či skladovací prostory. Chtěl bych za vše velmi poděkovat, iniciativy přicházejí i ze stran kolegů zastupitelů, kteří nezištně nabízejí pomoc nejrůznějšího typu,“ doplnil primátor.

 

Tiskovou zprávu naleznete také v příloze tohoto mailu.

 

S pozdravem

 

Bc. Kateřina Šmídová
tisková mluvčí
kancelář primátora

 

Přílohy
Download this file (16_03_20_TZ_docasne_telefonni_poradenske_linky.pdf)Tiskova_zprava[ ]219 kB