Vážení novináři a zástupci médií,

 

během včerejšího dne došlo k prodloužení krizového opatření vlády, které nařizuje omezení činnosti orgánů veřejné moci a správních orgánů. Toto nařízení se týká i magistrátu města Hradec Králové, který v souladu s tímto krizovým opatřením upravil hodiny, ve kterých je možné osobně vyřídit svoji záležitost v budovách úřadu. Nově budou v pondělí od 9 do 11 hodin a ve středu od 13 do 16 hodin, a to k vyřízení nejnutnějších záležitostí z vybraných oblastí.

 

„Vyřídit bude možné neodkladné záležitosti na živnostenském úřadu, matrice, Czech POINTu, evidenci obyvatel, registru vozidel, na podatelně v hlavní budově magistrátu města a vybrané záležitosti registru řidičů. Všem občanům doporučujeme, aby raději projednávali své záležitosti po telefonu nebo e-mailu a navštívili magistrát města pouze v nejnutnějších případech,“ říká Markéta Bartušová, tajemnice Magistrátu města Hradec Králové.

 

Občané, kterým vypršela platnost osobních dokladů nebo řidičského průkazu, mohou nechat tuto záležitost na později. V době nouzového stavu se mohou prokazovat doklady i po uplynutí doby jejich platnosti a nemusejí žádat o vydání nových. Vstup do budovy magistrátu nebude umožněn lidem s akutním respiračním onemocněním, zvýšenou teplotou nebo horečkou, bez zakrytí dýchacích cest a také v případě, kdy na vyřízení záležitosti uvnitř úřadu již bude čekat větší počet osob. Podnikatelé mohou využít speciální stránky s aktuálními informacemi od živnostenského úřadu: ZDE.

 

V rámci prodloužení zákazů stanovených vládou zůstává do 1. dubna omezen pohyb osob, zůstávají zavřené vybrané obchody a restaurace. Zákaz se netýká výdeje pokrmů okénkem nebo prodeje jídla s sebou bez vstupu do provozovny. Opět byly také změněny nákupní hodiny pro seniory, nově jsou od 8 do 10 hodin. V platnosti i nadále zůstává zákaz vycházení na veřejnost bez zakrytí dýchacích cest, a to například rouškou, šálou, šátkem nebo respirátorem. 

 

Tiskovou zprávu naleznete také v příloze tohoto mailu.

 

Přeji Vám hezký den

 

Bc. Kateřina Šmídová
tisková mluvčí
kancelář primátora