Vážení novináři a zástupci médií,

 

městu se podařilo zajistit dostatek ochranných roušek, které objednalo od českých dodavatelů, dostalo jako dar od Elektráren Opatovice nebo od hradeckých dobrovolníků. S pořízeným množstvím ochranných a dezinfekčních pomůcek město a městské organizace vystačí do konce dubna. Další velké množství roušek, dezinfekcí a dalších prostředků je objednáno. Nedostatkovým produktem jsou v těchto dnech ochranné jednorázové rukavice, které potřebují zejména zaměstnanci městské policie a pracovníci v sociální oblasti. Město zatím do ochranných pomůcek investovalo necelý milion korun, za zhruba 600 tisíc jsou ještě objednané další prostředky, s jejichž dodávkou se počítá v následujících dnech až týdnech.

 

„Čísla vyléčených pacientů z nákazy koronavirem pozitivně stoupají, vyhráno ale ještě nemáme. Nyní je skutečně velmi důležité maximálně využívat ochranné pomůcky, respektovat veškerá opatření a být ohleduplný vůči ostatním,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Město nadále pokračuje v doplňování zásob. „Podařilo se nám zajistit dostatek ochranných pomůcek, nyní máme 25,5 tisíc jednorázových a necelých 1400 látkových roušek, které neustále distribuujeme do pečovatelských služeb a dalších sociálních oblastí, městské policii, zaměstnancům městských společností jako jsou dopravní podnik, technické služby, správa nemovitostí a další. Roušky jsou vydávány také obcím v našem správním obvodu obce s rozšířenou působností,“ komentuje primátor s tím, že spolu s rouškami probíhá do stejných odvětví také distribuce dezinfekčních prostředků. Město také investovalo přibližně 300 tisíc korun na nákup látek a nití na šití roušek nebo respirátorů pro zajištění bezpečnosti městské policie.

 

Nedostatkem na trhu jsou nyní jednorázové rukavice, které nejvíce využívá městská policie a pracovníci ze sociální oblasti. „Zásoby máme do konce dubna, ale na rozdíl od jiných ochranných pomůcek je v těchto dnech velmi složité sehnat vinylové rukavice. Bohužel, některé nabídky ochranných prostředků jsou navíc nekompetentní nebo neskutečně předražené,“ doplňuje primátor.

 

Město mimo jiné pracuje na výrobě ochranných štítů. Jejich výroba a kompletace probíhají v Základní škole J. Gočára a na magistrátu města. Na šesti poloprofesionálních tiskárnách již bylo vyrobeno necelých 400 štítů. Využívají je zejména terénní sociální služby, které jsou v přímém kontaktu s občany. Výroba štítů pokračuje i nadále, a to s ohledem na chystané otevírání škol a školek.

 

Tiskovou zprávu naleznete také v příloze tohoto e-mailu.

 

Přeji Vám hezký den

 

Bc. Kateřina Šmídová
tisková mluvčí
kancelář primátora