Hradečtí senioři zvou na pétanque.

Od poloviny května zahajuje spolek Senioři Hradec Králové opět soutěž družstev seniorů v pétanque. Po loňském zkušebním letním turnaji, do kterého se zapojilo 8 družstev s téměř třiceti hráči následuje 1.ročník. „Hradecký seniorský pohár v pétanque 2022“ je určen pro začátečníky i mírně pokročilé zájemce z Hradce Králové a nejbližšího okolí. Soutěž je koncipována tak, aby časově nenarušovala různé stávající aktivity seniorů. Je otevřena pro věkovou kategorii 65+ s možností zapojení dětí do 12 let. Soutěžit mohou dvojice i trojice.

Fyzicky i časově nenáročný sport nám v loňském roce přinesl řadu cílených procházek, poznali jsme nové vrstevníky i nová místa v našem městě. Zjistili jsme, že i kolem sedmdesátky máme soutěživého ducha. Emoce při úspěšných hodech byly často až překvapivé! Zápasy se hrají na mnoha různých, volně přístupných hřištích v dosahu MHD, která si družstva sama zvolí. Stejně tak i termíny vzájemných utkání. Rádi přivítáme nové zájemce!

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl…“  začíná známý citát Jana Wericha.

Více informací: Václav Slezák, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 221 596.